Ką apie "Gėrio" metodą sako MAMALOGAS - vienas populiariausių tinklaraščių mamoms...

Ką apie "Gėrio" metodą sako MAMALOGAS - vienas populiariausių tinklaraščių mamoms...

Jau seniai įrodyta, kad niekas taip gerai nesukelia vaikams troškulio, nevaldomo noro valgyti ar noro nueiti į WC (5 kartus paeiliui), kaip migdymo laikas. Jeigu jūs, kaip ir aš – kiekvieną vakarą išgirstat milijoną priežasčių, kodėl jis ar ji dar negali eiti miegoti – šita apžvalga jus sudomins.

Kalėdų proga gavom dovanų dėžutę su originalia, lietuviška, mamos sukurta ir netgi ekologiška vaikų migdymo metodika „Gėrio sapnai“. Metodikos esmė – sukurti mažyliui miego draugą, kuriuo jis tikėtų, kurio lauktų, su kuriuo jaustųsi saugus. O patį miegojimo laiką – iš nekenčiamiausios dienos dalies paversti į džiugų kažkokio šviesaus įvykio (gražaus sapno) laukimą. Greta to, rinkinys atlieka ir kitą funkciją – jis padaro miegą iš tikrųjų sveikesnį. Truputį toliau papasakosiu kodėl.

„Gėrio sapnų“ rinkinį sudaro tokie dalykai:

1. Patogi balta pižama su Debesėlio Gėrio paveiksliuku (95% – medvilnė). Tiks ir berniukams, ir mergaitėms.
2. Grikių lukštais užpildyta pagalvėlė, apvilkta lininiu užvalkalu, taip pat su Debesėlio Gėrio paveiksliuku. Paveiksliukas – iš visiškai saugus, nupieštas ekologiškais vandens pagrindo dažais. Pagalvė 100 % ekologiška, manau, kad turėtų labai tikti alergiškiems mažyliams. Pagalvės kietumą galima reguliuoti nupilant lukštų.
3. Speciali knygelė su Debesėlio Gėrio istorija.

Na, o toliau seka tokia: apvelkat mažylį nauja jaukia pižama. Padedat į lovą grikių pagalvėlę su Debesėlio Gėrio paveikslėliu ir kartu skaitote pasaką iš knygelės. Pasakoje debesėlis Gėris vaikui iškelia draugystės sąlygą, kuri yra esminė norint susapnuoti Debesėlio sapną – jo reikia laukti užmerktomis akytėmis. Užsimerkęs mažylis greičiau nusiramina, atsipalaiduoja ir užmiega galvytėje piešdamas spalvingą istoriją.

Tai metodika, kurią galite taikyti lanksčiai, atsižvelgdamosi į savo ir vaiko interesus bei konkrečią situaciją. Kaip ją panaudosit po pirmojo migdymo – priklauso tik nuo jūsų. Mes naudojam metodiką ~2 savaites, ir kol kas paties vaiko inicijuota rutina yra tokia – užsidedam pižamą, jis pasiima pagalvę, gulam į lovą ir skaitau tą pačią knygelę. Man po 14 vakarų jau pabodo, bet sūnui – ne. Kitų knygų kol kas atsisako. Na, bet vaikai mėgsta pasikartojimus ir rutinas, tai viskas čia gerai. Situacijų gali kilti įvairių – pvz. aš jau esu sulaukusi sūnaus pasipiktinimo, kodėl vieną ar kitą naktį to gražaus sapno neatnešė. Teko aiškinti, kad sapnuojam visada, bet ne visada pamenam. 
Jeigu vaikutis turi rimtų miego sutrikimų, jam dygsta dantys ir pan. – tikėtis stebuklų iš Debesėlio Gėrio metodikos nereikia. Bet įprastu atveju, tai tikrai labai šaunus būdas pakeisti vaiko neigiamą nuostatą į patį miegą ir nuraminti jį.

Beje pati grikių pagalvėlė su lininiu užvalkalu ir Debesėlio paveikslėliu pasitarnauja ne tik kaip pagalvė, bet ir kaip migdukas/žaisliukas. Mano vaikui ji labai patinka ir jeigu pamato ant jos prigulusį brolį – labai pyksta. Grikių lukštų pagalvės apskritai yra gėris. Grikių lukštuose nesiveisia erkutės, tokios pagalvės yra antialerginės. Taip pat jos itin gerai ventiliuojasi ir vaiko galvytė neprakaituoja. Galų gale – grikiai yra stabili ir kieta atrama ir palaiko galvą vos ne kaip medicininis įtvaras. Dėl to kūnelis atsipalaiduoja, pailsi raumenys, nėra apkrovos stuburui. Savaime suprantama – labai svarbu kokie tie lukštai. Miegoti ant pesticidais ir kitokia chemija purkštų grikių lukštų turbūt nebūtų labai sveika. Bet šiuo atveju – lukštai 100 % ekologiški.

Teisybės dėlei turiu pasakyti, kad man pačiai iš pradžių pagalvė pasirodė kietoka ir pergyvenau, kad sūnus nenorės ant jos miegoti. Metodikos autorės patarė ~30% grikių nupilti ir taip reguliuoti pagalvės aukštį ir kietumą. O kad vaikas nereaguotų neigiamai į lukštų šnarėjimą – pasakyti, kad tai gėrio sapnų žvaigždžių dulkės.
Aš padariau lemtingą klaidą  Pirma papasakojau apie šnarančias žvaigždžių dulkes ir po to pamėginau nupilti. Taip sukėliau isterikos priepuolį. Manęs nedelsiant pareikalavo grąžinti į pagalvę visą jos turinį. Tai pats kaltas- miega dabar ant nenupiltos pagalvės. Sako, kad jam nekieta ir gerai. 

Mamalogo vertinimas: 5 iš 5.

Nes originalu, efektyvu, ekologiška ir lietuviška. Ir bet kuriuo atveju – tai no loss pirkinys.  Nes jeigu jau dėl kažkokių priežasčių pati migdymo metodika nesuveiks – tai mažų mažiausiai turėsit savo vaikui kokybišką pižamą ir kokybišką pagalvę už labai gerą kainą!

Šaltinis: http://www.mamalogas.lt/bandymai/mamos-sukurtas-vaiku-migdymo-metodas-gerio-sapnai-jus-nustebins/

Paviešinta 2017-02-01 Naudinga žinoti 0 876

Palikite komentarąPapildyti komentarą

Archyvas

Vėliausi komentarai

Paieška

Palyginti 0