Gėrio mama: Lina Nuobarienė

Gėrio mama: Lina Nuobarienė

Lina - nuostabi moteris, mama ir blogerė, Facebook paskyroje rašanti savo ir dukrytės Domilės (2m. 4 mėn.) gyvenimo istoriją. Jos dienoraštis "Viena mama sako" toks šmaikštus ir nuotaikingas, kad visada sukelia šypseną ir pakelia nuotaiką.
Ši pozityvioji mamytė mielai sutiko mums papasakoti apie miego ritualus, mėnulio pilnaties įtaką bei dukrytės naktinius pageidavimus.

Ar noriai Domilė eina miegoti?

Domilė būdama kūdikiu užmigdavo gan lengvai. Jai nereikėjo jokių migdukų, lopšinių, nešiojimų ant rankų- užtekdavo tiesiog paguldyti į lovytę ir pabūti šalia. Tačiau dabar, kai jos gyvenimas įgauna vis įdomesnių spalvų ir įvykių (ypač ėmus lankyti darželį), ėjimas miegoti tampa savotišku iššūkiu mums su tėčiu ir reikalų bei dūkimo sūkuriu Domilei.

Koks didžiausias sunkumas su kuriuo susiduriate migdant dukrytę?

Didžiausias sunkumas- nuraminti tą emocijų uraganą joje, kuris kaip tyčia sukyla tada, kai jau reikia eiti miegoti.

Ar mažylė dažnai pabunda naktį ir atbėga pas Jus į lovą? Kaip į tai reaguojate?

Domilė gan gerai miega naktį, tikrai turime tokių naktų, kai ji išmiega neatsibusdama. Tačiau, artėjant mėnulio pilnačiai, arba jei blogiau tądien pavalgo, paryčiais kartais atitipena į mūsų lovą ir jaukiai įsitaiso tarp mūsų. Reaguojame į tai labai palankiai, juk nieko nėra saldžiau už miegančio vaiko kvapą. Nors, turėdavome ir tokių naktų, kai užuot jaukiai įsitaisiusi tarp mūsų, ji rūsčiu veidu duodavo komandą: ,,Mama iseik, as noliu su tete miegoti, o tiu man tlukdai“, o man nepaklausius prasidėdavo solinis koncertas! Bet tokių naktų, mūsų džiaugsmui, buvo tik keletas ir į jas taip pat reaguojame palankiai, nes tai dar viena smagi istorija tam laikui, kai Domilė ims klausinėti, kokia ji buvo vaikystėje.

Ar skaitote pasakas prieš miegą? Kokios mėgstamiausios?

Pamenu kažkada, gal dar Domilei nebuvo ir metų, savo bloge, jausdamasi labai niekam tikusia mama, klausiau kitų mamų, ar jos skaito pasakas vaikams. Laukiau atsakymų, kad tokio amžiaus dar tikrai ne. Ir, žinoma, tokių atsakymų sulaukiau nemažai. Nurimau ir tiesiog leidau mūsų miego ritualams dėliotis palengva ir tokia tvarka, kokia Domilė pati pageidaus. Sulaukiau! Šią savaitę, prieš miegą, Domilė pašnabždėjo prašymą pasekti jai pasaką. Tad jau turiu net tris pasektas pasakas ir visos jos kol kas pačios sukurtos :).

Kaip mažoji princesė reaguoja į debeselį Gėrį?

Domilės santykis su Gėrio debesėliu, kaip ir su kitais daiktais- labai įdomus. Ji tas vaikas, kuriam nereikia jokių žaislų, jos nevilioja parduotuvių lentynos, ji tokia gan praktiška šiuo klausimu. Pagalvių atžvilgiu taip pat. Domilė turi tris pagalves: paprastą iš Ikėjos, pasisavintą iš tėčio ir Gėrio debesėlio pagalvėlę. Atėjus vakarui ji kartais paprašo pakeisti pagalvę kita. Mes pastebėjome, kad Gėrio debesėlio pagalvėlės ji prašo, kai prastai jaučiasi, kai suserga arba ilgai negali nurimti. Tai tik dar kartą patvirtina, kad tas grikių šiugždėjimas pagalvėje veikia raminančiai.

Kaip pasikeitė Jūsų migdymo ritualai, atsiradus namuose debesėliui Gėriui?
Kaip greitai pavyksta užmigdyti dukrytę?

Kadangi Gėrio debesėlio pagalvė naudojama išskirtiniais ir jautriais atvėjais- padėjus galvelę ant jos Domilė nurimsta ir užmiega praktiškai iškart.


Ar Domilė pasakoja Jums savo sapnus, kuriuos atnešė Gėris? Koks sapnas įsimintiniausias?

Apie sapnus Domilė dar nepasakoja, bet, matyt, jie visi gražūs, nes ryte dažniausiai nubunda su nuotaika ir šypsena :).

Ką patartumėte kitoms mamoms miego tema?

Miego tema man visada buvo labai svarbi. Vos Domilė gimė mes pasikvietėme miego konsultantę, kuri padėjo mums suprasti šio mažo žmogučio bioritmą, padėjo susidaryti grafiką ir paaiškino pagrindinius miego principus. Visa tai buvo labai naudinga, bet tai tik teorija, o juk kiekvienas vaikas labai unikalus. Visuomet raginu mamas to nepamiršti ir niekada nelyginti savo vaikučio miego su kitų vaikais. Pavyzdžiui Domilė visuomet buvo miego sprinterė, jai užtekdavo ir 30 minučių trukmės pietų miego, o būdavo ir tokių savaičių, kai ji visiškai neidavo miegoti dienos metu. Pamenu skaičiuodavau kiekvieną jos išmiegotą minutę ir ji man buvo aukso vertės. Dabar suprantu, kad veltui taip pergyvenau, todėl kartoju- kiekvienas vaikutis- unikalus. Jei jus taip pat neramina miego tema- atsipalaiduokite, leiskite sau tiesiog būti, netapkite vaiko miego ir suskaičiuotų minučių įkaite. Tegul miego ritmas, trukmė, vieta ir patys ritualai susidėlioja savaime, palengva, be streso. O Gėrio debesėlis puiki priemonė paskaninti tuos besikuriančius miego ritualus! Saldžių ir spalvotų sapnų!

Ačiū Jums už pokalbį!

Paviešinta 2017-09-17 Gėrio mamos 0 2260

Palikite komentarąPapildyti komentarą

Archyvas

Vėliausi komentarai

Paieška

Palyginti 0