Gėrio mama: Ana

Gėrio mama: Ana

Kiekvieną kartą, kalbindamos vis kitą mamą, išgirstame tikrą, nuoširdų pasakojimą apie jos ir mažylio džiaugsmus bei rūpesčius, kasdieninius stebuklus ir vakarinius ritualus. Aišku, kartais ne viskas būna idealiai taip, kaip norėtųsi, bet svarbu nenuleisti rankų! 

Šiandien kalbiname Aną, dviejų vaikučių Pavelo (3 m.) ir Dianos (1 m.) mamą. 

Ar noriai vaikučiai eina miegoti?

Nuo pat mažens Pavelas užmigdavo gana greitai (užmigdavo prie krūties). Dar labai raminančiai jį veikia plaukų (tiek mamos, tiek tėčio, o geriausiai abiejų iš karto) kedenimas. O mažoji Diana – kovotoja, nori miegelio, trina akytes, bet priešinasi kiek gali miegui.

Koks didžiausias sunkumas su kuriuo susiduriate migdant Pavelą?

Iki 1,5 metų problemų su užmigimu nebuvo (kol maitinau krūtimi). O atsiradus sesutei (jam tuo metu buvo 2 m.), prasidėjo sunkumai su pietiniu miegeliu (iki tol užtekdavo pasupti ant kelių 5-10 min., padainavus lopšinę). Niekaip nepavykdavo užmigti, matyt, pavydas, nerimas, naujas šeimos narys - visa tai labai paveikė jį.

Ar dažnai pabunda naktį ir atbėga pas Jus į lovą? Kaip į tai reaguodavote?

Vyresnėlis miega tėvų lovoje. Turi ten savo vietą, tarp tėčio ir mamos pagalvių turi savo pagalvę. Pati nesuskaičiuodavau, kiek pabudimų būdavo per naktį ir užmigdavau kartu bežindydama. Va taip ir įprato vaikas miegoti su tėveliais. Miegojimas savo lovelėje jam tolygu bausmei, pabudęs naktį verkia, prašosi į didelę lovą. O ir man ramiau būdavo, kai jaučiau jo alsavimą, jo artumą, nereikėdavo keltis iš lovos, o tik priglausti prie krūties. Dabar būna pabunda, bet suradęs savo migduką (tėvų galvą), greit vėl užmiega :).

Ar skaitote pasakas prieš miegą? Kokios mėgstamiausios?

Pasakas skaitome prieš pietų miegelį, sūnus pats pasako, kokios nori pasakos. Skaitome pasakas rusiškai, kartais lenkiškai. Pas mus dvikalbė šeima. Dar neturėdami atžalų, susitarėme su vyru, kad auginsime vaikus taip, kad jie mokėtų abi kalbas. Šiuo metu mėgstamiausia pasaka yra apie vėją ir saulę.

Kaip Pavelas reaguoja į debesėlį Gėrį?

Turim pagalvytę su dėbesėliu, tai mėgstamiausia jo pagalvė Pasiilgsta jos, kai nakvojam ne namuose (pvz.: lankydami senelius), vis paklausia: "o kur gi jo debesėlis?". Mažoji, kai paaugs, irgi turės savo "debesėlį".

Kaip pasikeitė Jūsų migdymo ritualai, atsiradus namuose debesėliui Gėriui?

Vakariniai migdymo ritualai labiau pakito atsiradus sesutei. Einant miegoti, šviesa turi būti išjungta ir kambaryje tylu, tik tada mažoji ramiai geria pienuką iš buteliuko ir užmiega. O sūnus tuo metu kantriai lovoje laukia mamos (pradžioje, aišku, nekantriai, bet po to suprato, kad kuo tyliau jis elgsis, tuo greičiau užmigs sesė ir mama greičiau galės ateiti pas jį). Pašnibždom pasišnekam, duodam po bučkį, jis įsitaiso ant savo mėgstamos pagalvės su debesėliu Gėriu, paima po sruoga plaukų į savo mažas rankytes ir užmiega.

Kaip greitai pavyksta užmigdyti sūnelį?

Vakare vyresnėliui pavyksta užmigti gan greitai, tik tereikia sulaukti mamos. Pietiniai užmigimai užtrunka gerokai ilgiau, nuo 15 min iki valandos. O kai kada ir visai negali užmigti, ypač kai jis neišsidūkęs, tada energija plūsta pro kraštus ir niekaip nepavyksta įkalbėti užmerkti akyčių.

Ar berniukas pasakoja Jums savo sapnus, kuriuos atnešė Gėris? Koks sapnas įsimintiniausias?

Sapnų nepasakoja. O kai klausiu, ką susapnavo, visad turi atsakymą - arba traktorių, arba šiukšliavėžę :).

Ką patartumėte kitoms mamoms miego tema?

Visi vaikai skirtingi ir nereikia jų lyginti. Manau, kiekviena mama nusipelno pagarbos už tai, kad ieško būdų, kaip padaryti savo vaikui lengvesnį gyvenimą, kaip padėti jam greičiau užmigti, kad jis gerai pailsėtų ir patogiai išsimiegotų, o pabudęs būtų žvalus ir gerai nusiteikęs. Tai patarimas mamoms būtų stengtis toliau ir nenuleisti rankų!

Ačiū Jums už pokalbį!

P.S. Ir Jūs, Ana, nenuleiskite rankų! Miego kalendorius jau pakeliui pas Jus ;)

Paviešinta 2017-09-06 Gėrio mamos 0 819

Palikite komentarąPapildyti komentarą

Archyvas

Vėliausi komentarai

Paieška

Palyginti 0