Gėrio mama: Renata Šakalytė-Jakovleva

Gėrio mama: Renata Šakalytė-Jakovleva

Šiandien pas mus svečiuojasi ypatinga viešnia - TV3 televizijos laidų bei įvairių projektų vedėja, dviejų nuostabių mergyčių Elzės (3,5 m.) ir Sofijos (1 m.) mama Renata Šakalytė-Jakovleva. Su ja atvirai kalbamės apie dukryčių miego įpročius, naktinius prabudimus bei naują Elzytės sapnų sergėtoją.

Ar noriai Jūsų dukrytės eina miegoti?

Jos yra labai skirtingos, tad ir miego ritualai skiriasi. Vyresnioji praktiškai neužmiega be pasakos, o mažylė - be buteliuko pieno (anksčiau - be krūties). Bet miegoti jos nori, ypač jaunėlė. Dažniausiai abi migdome tarp 21.30 ir 22 val. Tad jau apie tokį laiką Sofija ima trinti akeles, zysti ir prašytis ant rankų. Greit gauna šilto pienelio ir "nulūžta" lovelėj per 5-10 minučių. O Elzė, irgi išgirdusi, kad laikas miegoti, lekia valytis dantų. Aišku, su vyresniąja visko būna - kartais užsižaidžia vonioje ar rengdamasi pižamą, bet, paprašyta eit miegot ir pamasinta pasaka, greit įsitaiso savo lovoje.

Ar skaitote Elzei ir Sofijai pasakas prieš miegą?

Skaitome su vyru pakaitomis. Kai esam abu namie, dažniausiai jis migdo Elzytę ir skaito jai pasakas. Aš tada migdau mažąją, nes jai svarbu, jog kažkas sėdėtų šalia, kol užmiega ir dažniausiai tai turi būti mama. O kai vyras dirba, namo grįžta tik apie 22 val, tuomet mergaites guldausi mūsų plačioje lovoje ir skaitau pasaką jau abiems. Sofija užmiega greit klausydama ir gerdama pieną, o Elzė arba užsnūsta, arba palieku ją laukti sapnelio pačią.

Gal turite savo susikurtų miego ritualų?

Mažylės ritualas kol kas toks - buteliukas ir mamos šiluma pašonėje. O vyresnėlė kartais prašo po pasakos dar ją "pamigdyti" - dažniausiai reikia pabūti tiesiog šalia, kol ji ims snausti, paglostyt galvelę, pabučiuoti ir būtinai palikti įjungtą mažą švieselę, kol sapnas ateis. Paskui, dukrai įmigus, šviesą išjungiam.

Kaip greitai pavyksta užmigdyti mažyles?

Mažoji, kaip jau minėjau, užmiega per 5-10 minučių. O su Elzyte užtrunkam ilgiau, nes.... kartais vienos pasakos neužtenka. Visgi iškart susitariam, kiek tų pasakų bus ir jokių bėdų po to su derybų rezultatais nekyla.

Ar mergaitės dažnai prabunda naktį?

Deja, bet abi dukros kol kas miega dar nelabai ramiai.. Sofija bent kartą per naktį bunda gerti buteliuko ir neretai paryčiais ima verkšlenti, muistytis. O Elzės naktys - irgi nevienodos. Kartais išmiega nė sykio nepabudus arba tik į tualetą ar atsigerti, o kartais blaškosi, šaukia mamą/tėtį, verkia, dejuoja. Paskui pasakoja ryte, kad baisų sapną sapnavo..

Gal turite kokių įdomių miego patirčių, kuriomis galėtumėte pasidalinti?

Pastebėjau, kad vyresnioji geriau miega daug neprivalgiusi prieš naktį, ypač kokio sunkesnio maisto. Taip pat svarbu nepersidūkti ir nepervargti - būna atvejų, kai jau su pižama ima smarkiai dūkt ir tada laukia naktis su šauksmais. Ne sykį esu Elzei davus raminančios arbatos (yra specialių vaikams vaistinėse), valerijono lašelių arba šilto pieno stiklinę. Tai padeda ramiau išmiegoti. Mažylė daug geriau miega po vakaro maudynių, taip pat labai svarbu prieš naktį gerai išvėdinti miego kambarius, nesvarbu, koks metų laikas būtų. O vasarą miegam visi prie pravertų langų - tada miegas būna gilesnis ir ramesnis. Dukroms svarbūs ir žaisliukai lovose. Tad visada stengiuosi, kad jie niekur nebūtų dingę, tai tiek.

Neseniai išmėginote mūsų migdymo rinkinį. Kaip vyriausioji dukrytė reaguoja į debesėlį Gėrį?

Elzė reaguoja labai draugiškai! Ypač jai patinka stebuklinga lazdelė ir pižama. Be abejo, pagalvė irgi paliko puikų įspūdį. Knygelę skaitom jau kelintą vakarą iš eilės - ji mėgsta kartoti viską daug sykių, kas jai patinka. Debesėlis Gėris dabar jos bičiulis - sakė, kad sapnavo jį ir dar, kad jis apsaugojo jos miegą nuo košmarų.

Kaip pasikeitė Jūsų migdymo ritualai, atsiradus namuose debesėliui Gėriui?

Ritualai stipriai nepakito. Tačiau atsirado nauja knygutė prieš miegą, burtų lazdele "pritraukiam" gražių sapnų, ramų miegą. Tikrai smagu! Einam miegot su gerom emocijom!

Ką patartumėte kitoms mamoms miego tema?

O patarimas mamoms - išbandyti tokius dalykus kaip Gėrio sapnų atributiką miegui. Man regis, vaikui labai svarbu jaustis saugiam savo lovelėj. Kartais reikia tą saugumą įrėminančių, įtvirtinančių apčiuopiamų dalykų, nes mamos ir tėčio bučinio ne visada pakanka :). Tada suveikia Debesėlis, kuris yra visur - ant pagalvės, pižamos, knygutė šalia ir dar lazdelė - laikai ją rankoj ir jautiesi daug saugesnis ;).

Nuoširdžiai dėkojame už pokalbį!

Paviešinta 2017-12-05 - Gėrio sapnai Gėrio mamos 0 3658

Palikite komentarąPapildyti komentarą

Archyvas

Vėliausi komentarai

Paieška

Palyginti 0