Gėrio mama: Kristina Kondratavičė

Gėrio mama: Kristina Kondratavičė

Šį kartą debesėlis Gėris nutūpė ant mažo berniuko Jorio pagalvėlės ir akimirksniu susirado sau ištikimą draugą. Su dideliu džiaugsmu kalbiname šio nuostabaus berniuko (2 m. 4 mėn.) mamą Kristiną. Ji mielai mums sutiko papasakoti apie jųdviejų miego ritualus, mėgstamiausias pasakas bei naktinius sūnaus atsikraustymus į tėvelių lovą. 

Ar noriai Joris eidavo miegoti?

Beveik visada miegoti Joris eidavo ganėtinai noriai.

Koks buvo didžiausias sunkumas su kuriuo susidurdavote migdant berniuką?

Didelių sunkumų užmigdyti sūnelį paprastai nekildavo. Jis visada džiaugdavosi vakariniais ritualais: maudynėmis, masažu, pasakų skaitymu ir lopšinių dainavimu. Neilgai trukus po jų ramiai užmigdavo. Popiečio miegelis taip pat problemų nekėlė.

Ar Jūsų sūnelis dažnai pabusdavo naktį ir atbėgdavo pas Jus į lovą? Kaip į tai reaguodavote?

Tai ir buvo pagrindinė priežastis dėl kurios pas mus namuose apsigyveno debesėlis Gėris. Joris kasnakt prabusdavo apie 3 val. nakties ir „atsikrausdydavo“ pas mus į lovą. Bandymai užmigdyti jį savo lovelėje trukdavo labai labai ilgai. Net ir sėkmės atveju miegas netrukdavo ilgai ir galiausiai sūnus ryte prabusdavo tikrai ne savo lovytėje.

Ar skaitote pasakas prieš miegą? Kokios mėgstamiausios?

Pasakų skaitome nemažai. Ir ne tik prieš nakties miegelį, bet ir dienos metu, kuomet Joris nori atsikvėpti nuo aktyvios veiklos. Taip pat vartome ir skaitome knygeles prieš pietų miegelį.
Jau daugiau nei 6 mėnesius Jorio mėgstamiausių knygelių sąrašo viršūnės neapleidžia Evelinos Daciūtės „Laimė yra lapė“. Taip pat nei dienelė nepraeina nepavarčius ir nepaskaičius Trace Moroney knygelių apie kiškučius.
Noriai klausosi ir skaitomų debesėlio „Gėrio sapnų“, tačiau sąlygos "užsimerkti" įgyvendinti dar nesutinka.

Kaip Joris reaguoja į debesėlį Gėrį?

Debesėlį Gėrį Joris priėmė labai džiugiai. Pirmą dieną kartojo ir kartojo: „Debesėlis gražus!“. Taip pat labai patiko mintis, kad debesėlis gyvens ant jo lovytės ir visada jo lauks.
Iki tol sūnus neturėjo vieno mylimo miego žaisliuko. Kiekvieną vakarą išsirinkadvo vis kitą miego draugą ir nešdavosi su savimi į lovytę. Dabar taip pat pasitaiko, kad pasiima dar kokį nors žaisliuką (dažniausiai tai būna naujai gautasis), tačiau debesėlio neatsisako.

Kaip pasikeitė Jūsų migdymo ritualai, atsiradus namuose debesėliui Gėriui?

Nors Joris miegoti ir eidavo gana noriai, bet namuose apsigyvenus debesėliui Gėriui vakare į lovytę jis bėga, nes: „Debesėlis laukia! Debesėlis laukia!”.
Daugiau patys migdymo ritualai nepakito, tačiau radome kaip motyvuoti sūnų miegoti savo lovytėje visą naktį (arba kiek galima didesnę jos dalį). Čia mums labai pasitarnavo debesėlio Gėrio kalendorius su lipdukais ir burtų lazdelė. Joris labai labai nori gauti tokią pačią burtų lazdelę, kokią turi ir debesėlis Gėris. Tačiau jis jau žino, kad tik visą naktį savo lovytėje išmiegoję ir ryte joje nubudęs galės užklijuoti lipduką ant kalendoriuko. Ir tik tada, kai visus visus lipdukus suklijuos gaus burtų lazdelę. Tokią pačią, kokią turi ir Gėris jo knygelėje, ir ant pagalvėlės, ir ant marškinėlių. Šią istoriją kartojame kiekvieną vakarą po pasakėlių skaitymo ir mėgstamiausios lopšinės sudainavimo, o taip pat ir 3 h nakties. Tik naktimis stengiamės kiekvieną kartą ją sutrumpinti.

Kaip greitai pavyksta užmigdyti mažylį?

Mūsų migdymo ritualai, kartu su užmigimu, trunka 30-60 min.

Ar vaikas pasakoja Jums savo sapnus, kuriuos atnešė Gėris? Koks sapnas įsimintiniausias?

Savo sapnų Joris dar beveik nepasakoja. Paklausus tik pasako, kad sapnavo vieną arba kitą dalyką, tačiau pradėjus klausinėti plačiau toliau dar nekalba apie tai.

Ką patartumėte kitoms mamoms miego tema?

Aš linkiu mamoms nereikalauti iš savo mažylių per daug (net jeigu tokio paties amžiaus kitų mamų vaikučiai jau seniausiai patys užmiega ir visą naktį miegoję nubunda savo lovelėse). Nesistengti besąlygiškai taikyti aprašytų ir kitiems tinkančių teorijų, o atrasti jose tai kas tinka būtent jūsų atvejui, jūsų mažam žmogučiui. Linkiu į migdymą ir miego problemas reaguoti ramiai, kantriai, kūrybiškai ir su meile.

Labai dėkojame Jums už atsakymus!

Paviešinta 2017-10-16 Gėrio mamos 0 1160

Palikite komentarąPapildyti komentarą

Archyvas

Vėliausi komentarai

Paieška

Palyginti 0