Gėrio mama: Aurelija Alaunė

Gėrio mama: Aurelija Alaunė

Šiandien kalbiname nuostabią mamą Aureliją. Ji mielai sutiko mums papasakoti apie savo dukrytės Luknės (3,5 metų) migdymo sunkumus, mėgstamiausias pasakas bei žaismingus vakaro ritualus. 

Ar noriai dukrytė eidavo miegoti?

Luknei ėjimas miegoti niekad nebuvo lengvas. Visas migdymosi ritualas būdavo pakankamai ilgas.

Koks buvo didžiausias sunkumas su kuriuo susidurdavote migdant Luknę?

Sunkiausias momentas būdavo tas, kad būtent prieš miegą mūsų Luknei atsirasdavo aibė reikalų, sunku būdavo nusiraminti, imdavo lovytėje dūkti.

Ar mažylė dažnai pabusdavo naktį ir atbėgdavo pas Jus į lovą? Kaip į tai reaguodavote?

Luknė iki 3 metų labai jautriai miegodavo, todėl naktinių pabudimų būdavo išties nemažai. Nuo to momento kai ji ėmė miegoti viena savo kambaryje, situacija po truputi ėmė gerėti, žinoma, paryčiais ji vis dar kartais pasirodo mūsų miegamojo tarpduryje su pagalve rankose ir prašosi pas mus į lovą. Kaip į tai reaguoju? Draugiškai :) Visų pirma, palydžiu ją iki jos lovytės ir ji. dažniausiai, vėl joje užmiega, bet pasitaiko atvejų, kai jai labai norisi prigulti šalia, tai tam neprieštaraujame.

Ar skaitote pasakas prieš miegą? Kokios mėgstamiausios?

Pasakas tikrai skaitome. Kelias mėgstamiausias būtų net sunku išskirti, nes kas vakarą Luknė iš savo knygų lentynos burtų keliu išrenka vieną knygelę. Skaitom kurią nors joje esančią pasakėlę, kurią ji dažniausiai išsirenka pagal tuo metu patikusią pasakos iliustraciją.

Kaip Jūsų vaikas reaguoja į debesėlį Gėrį?

Debesėlis Gėris akimirksiu patapo Luknės draugu ir neatsiejamu migdymo ritualo dalyviu. Net jei vakaro pasakai ji pasirenka kurią nors kitą knygelę, po pasakėlės mudvi vistiek pasidaliname savo mintimis, kokio sapnelio debesėlio Gėrio prašysim. Tada ji debesėlio dar paklausia už kiek minučių jai tą sapną padovanos, patogiai atsigula, dažniausiai užmerkia akis ir laukia sapnelio.

Debesėlis Gėris akimirksniu tapo ir mūsų draugu! :) P.S. Net rinkinuko dėžutę radom kur panaudoti dar kartą :)P.S. Net rinkinuko dėžutę radom kur panaudoti dar kartą! :)

Kaip pasikeitė Jūsų migdymo ritualai, atsiradus namuose debesėliui Gėriui?

Atsiradus debesėliui Gėrui migdymosi ritualas tapo vienareikšmiškai žaismingesnis. Be to, vaikui susikūrė tarsi motyvacija naktiniam miegui, nes naktis, kuri vaikus dažnai baugina, tapo smagus metas, kuomet taipogi galima smagiai leisti laiką sapnų karalystėj su nakties draugu debesėliu Gėriu.

Kaip greitai pavyksta užmigdyti mergytę?

Mūsų migdymosi ritualas su užmigimu dažniausiai trunka apie 30 minučių.

Ar Luknė pasakoja Jums savo sapnus, kuriuos atnešė Gėris? Koks sapnas įsimintiniausias?

Luknės atsakymai apie sapnus kol kas būna gana lakoniški. Jei vakare ji debesėlio Gėrio prašė sapnelio apie fėja, tai ryte taip ir atsakys, kad sapnavo fėją. Įsimintiniausio sapno vis dar laukiam :)

Ką patartumėte kitoms mamoms miego tema?

Miego tema kitoms mamos galėčiau labiau palinkėti, nei patarti būti kantriomis ir nesivadovauti stereotipais, gi kiekvienas žmogus, net ir labai mažytis, yra visiška individualybė ir kas tinka vienam, toli gražu visai netinka kitam. Dovanokim savo vaikams tą vakarinį ritualą ilgesnį ar trumpesnį, kiekvienas pagal galimybes, bet darykime tą nuoširdžiai nes tos keliolika ar keliasdešimt minučių kas vakarą palieka labai šiltą vaikystės prisiminimą visam gyvenimui..

Dėkojame Jums už pokalbį!

Paviešinta 2017-07-25 Gėrio mamos 0 971

Palikite komentarąPapildyti komentarą

Archyvas

Vėliausi komentarai

Paieška

Palyginti 0