Gėrio mama: Živilė

Gėrio mama: Živilė

Kiekvieną kartą bendraujant su vis kita Gėrio mama, užplūsta šilumos ir pasididžiavimo jausmas. Jos tikros šaunuolės! Jei esama situacija netenkina, jos ryžtingai ir kūrybiškai bando ją pakeisti.
Susipažinkime su Živile, 3 metukų Sofijos mama. Dalinamės patirtimi apie migdymo sunkumus, ritualus bei atkaklumą siekiant tikslų...

Ar noriai Sofija eidavo miegoti?

Miegoti ji niekada nenorėjo eiti, todėl mes einame pagulėti, pailsėti, užmigdyti žaisliukus ar mamą, paskaityti pasaką ir pan. Kaskart tekdavo būti vis išradingesniems, kad be ašarų nueitume į miegamąjį. Dabar išgirsti iš vaiko, kad ji nori pagulėti ar pailsėti, skamba kaip muzika mūsų ausims!

Koks buvo didžiausias sunkumas su kuriuo susidurdavote migdant dukrytę?

Ji gulėdavo lovoje, vartydavosi, pati vartydavo knygutes ir prašydavo mūsų skaityti knygas, pasakodavo savo dienos įspūdžius, keldavosi gerti ir į tualetą po keletą kartų, žodžiu, darydavo viską, kad tik nereikėtų miegoti, o bandymus drausminti lydėdavo ašaros. Ir tas procesas trukdavo kartais net porą valandų. Todėl kartais vakare aš net pati pradėdavau jaudintis ir stresuoti, kad vėl vakaras, ir vėl 2 val. drama manęs laukia.

Ar Jūsų vaikas dažnai pabusdavo naktį ir atbėgdavo pas Jus į lovą? Kaip į tai reaguodavote?

Ji nuo gimimo miegojo mūsų lovoje ir bandymai iškraustyti baigdavosi vaiko ašaromis ir mamos kapituliavimu.

Ar skaitote pasakas prieš miegą? Kokios mėgstamiausios?

Mes skaitydavom ne po vieną ar dvi pasakas kas vakarą, nes vis prašydavo dar ir dar, ir dar.. Šalia lovos gulėdavo krūvelė knygų, kurias visas reikėdavo perskaityti. Tad buvo valandos ar dviejų valandų pasakų skaitymo vakaras.

Kaip Sofija reaguoja į debesėlį Gėrį?

Pradžioje dukra į debesėlį Gėrį reagavo santūriai, tad buvau šiek tiek suabejojusi jo nauda, tačiau kai išgirdau dukros ir senelio pokalbį, supratau, kad vis dėlto jis veikia. Mažoji aiškino: “Seneli, kai tu išmoksi miegoti vienas savo lovytėje be močiutės, tada ir tau debesėlis Gėris atneš burtų lazdelę”. Lazdelės ji ir pati vis dar nebuvo gavusi. Dabar beveik kasvakar pasitikrina, ar debesėlis Gėris ją mato, o vieną rytą lėkštėje net savo mylimiausių blynų jam paliko. Žodžiu, turi draugą, kurio laukia!

Kaip pasikeitė Jūsų migdymo ritualai, atsiradus namuose debesėliui Gėriui?
Kaip greitai pavyksta užmigdyti mažylę?

Dukra išmoko užmigti savo lovelėje, nes debesėlis Gėris ją stebi. Be to kartu su debesėlio Gėrio audio pasaka, namuose atsirado naujas ritualas: pradžioje perskaitome vieną jos išsirinktą pasaką, o tuomet gulime ir klausome įvairių audio pasakų per Youtube. Mūsų didelė problema būdavo tai, kad jai būtinai reikėdavo matyti paveikslėlius, kol mes skaitydavom pasakas, o jie blaškydavo, trukdydavo užmigti. Audio pasakos tai išsprendė. Dabar visas migdymosi procesas užtrunka apie 30 min.

Ar mergytė pasakoja Jums savo sapnus, kuriuos atnešė Gėris? Koks sapnas įsimintiniausias?

Kiekvieną rytą pasiteirauju, ar gerai miegojo irk ą sapnavo, bet kol kas savo sapnų ji nepasakoja.

Ką patartumėte kitoms mamoms miego tema?

Jei nusprendėte, kad reikia keisti nusistovėjusią tvarką ar įpročius, nebandykite, o imkite ir keiskite, bet tik tuomet, kai esate tvirtai tam pasiryžusios. Pirmuosius vakarus, kai dukra migdėsi savo lovytėje, verkdama man sake: “Mama, tu negera, tu nedraugiška, tu nesidalini savo lovyte.” Širdį labai spaudė, bet aš buvau tvirtai apsisprendusi, todėl nepasidaviau mažosios manipuliacijom ir dabar galiu džiaugtis rezultatu!

Dėkojame už atsakymus!

Paviešinta 2017-07-04 Gėrio mamos 0 975
Tag: gerio mama

Palikite komentarąPapildyti komentarą

Archyvas

Vėliausi komentarai

Paieška

Palyginti 0