Nijolė Pareigytė - Rukaitienė

Nijolė Pareigytė - Rukaitienė

Ir kur tik nenuskrenda debesėlis Gėris! Šį kartą aplankėme Nijolę Pareigytę - Rukaitienę... Ši moteris yra tikra geros nuotaikos bomba! Tiesiog užsikrėtėme pozityvia nuotaika ir šiluma, kuria ji spinduliuoja. Protinga, švelni, kūrybinga - TIKRA GĖRIO MAMA!

Foto: 15min.lt

1)      Ar noriai Patricija eina miegoti?

Pas mumis yra įprasta taip: nusipraususi Patricija turi dar 10 min. pagulėti mūsų su vyru lovoje. Pasibaigus laikui, suskamba žadintuvas, ir ji pasiemusi žaisliukus, eina į savo kambarį miegoti. Bet aišku viskas tuo dar nesibaigia :)! Aš dar pati ateinu pas ją, glostau ir bučiuoju, kartu atsigulu. Vaikas labai nori to artumo. Jei esi šalia, tai nebūna jokių problemų, bet jei bandai planuoti laiką sau, truputi atsipūsti, tai taip mums nesigauna :)

2)      Ar skaitote pasakas prieš miegą?

Kiekvieną vakarą mes skaitome pasakas prieš miegą. Labai mėgstame. O turime jų daug! Mes kolekcionuojame pasakų knygas, tai žinodami draugai, seneliai visada mums jas dovanoja! Nors turime jų daug, bet aišku skaitome tik tris, iš tos visos galybės :).  Pačios mėgstamiausios: Undinėlė, Trys paršiukai, Raudonkepuraitė. Kartais paskaitome Pinokį, nes ten yra didelis banginis, jai patinka iliustracijos. Patricija turi matyti piešinukus, jai neužtenka tik girdėti. Vėliau vyksta didelė diskusija – ne tik skaitau pasakas, bet turiu atsakyti į visus kylančius klausimus „Mamyte,  o kodėl...?“:)

3)      Kaip supratau iš Jūsų pasakojimo, kad Patricija be Jūsų pagalbos neužmiega? Ar tai ir yra didžiausias sunkumas su kuriuo susiduriate?

Taip, bet mes to nepraktikavome. Tik neseniai įrengėme jai pačiai kambarį. Patricija ilgai miegojo šalia mūsų lovytėje, tai turbūt patys taip ir išsiugdėme. Tik džiaugiamės, kad nemiega mūsų lovoje, nes buvo laikotarpis, kai miegodavome trise. Tuomet nepailsėdavome nei vienas. Bet dabar, kai įrengėm vaiko kambarį, nusprendėme, kad jau laikas jai bėgti į savo kambarį, nes ir tėveliams reikia privatumoJ. Labai bijojau to pereinamojo laikotarpio. Prisimenu teko kalbėtis su Rumša ir jo žmona, kaip jiems sekėsi perkelti Adelę į jos naują kambarį, pasakojo, kad buvo daug triukšmo. Tai labai sudėtingas momentas vaikui. Tačiau mums viskas pavyko greitai – nupirkau aš Patricijai žuvyčių, daug žaislų, kad jai būtų smagiau, ir tai labai pasiteisino. Jai patiko turėti savo kambarį. Todėl  šis pereinamasis laikotarpis buvo nepastebimas.

4)      Kaip greitai pavyksta užmigdyti dukrytę?

Pirmiausiai tai mūsų ritualai užtrunka labai ilgai – iki poros valandų iki miego (pliuškenimasis vonioje, pagulėjimas pas mumis lovoje, ilgos pasakos skaitymas). Taip pat prieš metus esu pastebėjusi, kad mano vaikas nepavargsta. Kai grįžta iš daželio, mes dar lauke pabūnam, ar pažaidžiam, bet vakare ji vis tiek dar nenori miego, ir sunku ją užmigdyti. Dar pilna energijos, akys stačios, prašo sekti pasakas, glostyti, kalbėtis. Vaikas per dieną pakankamai neišsikrauna. Todėl aš ją prirašiau į burelius. Manau, kad reikia vaiką kažkuom užimti, kad jis paskirstytų savo energiją. Pakeitę esame daug burelių, tačiau dabar apsistojome ties piešimu ir skaičiavimu (MENAR). Dabar pastebiu, kad Patricija eina lengviau miegoti, kai yra pavargusi. Ypač dabar, kai šilčiau, ir su dviračiu vakare išeinam pasivažinėti, ir pas mano tėvelius daugiau lauke išsidūksta. Tai grįžta namo kaip lapas, ir jau 10 val. saldžiai miega. Taigi vaikai turi per dieną gerai išsidūkti ir jausti nuovargį, tada ir miegos puikiai.

  5)      Ar Jūsų dukrytė dažnai pabunda naktį ir atbėga pas Jumis į lovą?

Čia dar kitas niuansas J! Jau beveik metai , Patricija išmiega visą naktį! Tačiau prieš tai visą laiką keldavosi atsigerti. Keldavosi daug kartų per naktį ir miegodavo neramiai. Visada prie lovos turėdavau stiklinę vandens. Iš pradžių tai atrodė normalu, kai pirmas vaikas, neturiu su kuo lyginti. Tačiau pakalbėjus su mamom, jos sako:“kaip tau blogai!“, o aš: „žinau, miego taip norisi“!

Ir dabar kai jau turi patirties ir reziumuoji motinystę, tai sunkiausia yra ta nemiga. O visa kita yra paprasta, kai vaikas dar mažas! Po truputi pradedi galvoti apie jo paauglystę, tai kankina tokia baimė, kaip viskas pasiseks, ta nežinia. Bet kuo daugiau laiko leidi su juo vaikystėje - duodi jam meilės, rupesčio, šilumos ir dėmesio -  tuo geriau susišneki su juo vėliau. Tai dirbame šiuo klausimu :)!

6)      Ar turite kokių patarimų kitoms mamoms miego tema?

Reikia visada įsiklausyti į savo vaiką! Negali tiesiog uždaryti duris verkiančiam vaikui ir liepti eiti miegoti! Neturi taip būti. Kiekvienas vaikas yra skirtingas. Aš ir pati išklausau kitų mamų nuomonę, daug renku informacijos, skaitau, domiuosi, bet atsirenku, tik tai, kas man labiausiai priimtina. Juk svarbiausia - atrasti, išgirsti ir suprasti savo vaiką!

Dėkojame Nijolei už be galo nuoširdų pokalbį ir džiaugiamės, kad debesėlis Gėris saugo Patricijos sapnelius !!

 

 

 

Paviešinta 2017-05-22 - Gėrio sapnai Gėrio mamos 0 879

Palikite komentarąPapildyti komentarą

Archyvas

Vėliausi komentarai

Paieška

Palyginti 0