„MAMA, AŠ UŽMIGSIU PATI!“ EKSPERIMENTAS SU HENRIETA

„MAMA, AŠ UŽMIGSIU PATI!“ EKSPERIMENTAS SU HENRIETA

Mieli tėveliai, čia Jums pristatome Henrietos migdymo istoriją. Tačiau tai tik vienas pavyzdys, kaip labai labai didelį "nemiegiuką" paversti "miegiuku" :) Tikimės, kad Jūsų situacija geresnė, ir kad Jums bus tikrai lengviau, ir pavyks išvengti ašarų... Taigi, paskaitykite, naudingų atradimų!

Esu mama, auginanti 3 metų dukrytę, vardu Henrieta.  Ji viena iš tų daugelio vaikų, kuriems  su­­­­­­­nkiai sekasi užmigti  BE PAGALBOS – reikėdavo nuolat būti kartu, laikyti ranką, glostyti galvytę. Mūsų migdymosi "ritualas" buvo be galo ilgas...dažnai mane apimdavo neviltis, bet kentėjau, nes galvojau, kad tik taip ji gali užmigti. Nusiraminimui ji mėgdavo krapštyti mamos odą, ypač apgamėlius arba sukti aplink pirštus plaukus. Žodžiu, migdantysis, dažniausiai mama, turėdavo apsišarvuoti auksine kantrybe...  Bet tuo metu galvodavom, kad tegul daro bet ką, kad tik greičiau užmigtų! Turbūt įsivaizduojat, kaip malonu, kai tą pačią vietą krapšto 100 kartų, uii...

Ne kartą bandydavau dukrytę išmokinti pačią užmigti, bet vis nesėkmingai – ji graudžiai verkdavo, reikalaudavo, kad būčiau šalia ir dėl to aš jos labai gailėdavau. Aišku, per visus tuos nesėkmingus bandymus ji išmoko manim manipuliuoti... Bet vieną dieną griežtai sau pasakiau, kad reikia susiimti ir imtis veiksmų – išmokinti užmigti pačiai -  be mano pagalbos. Ir tam panaudojau debesėlio Gėrio galias ;) Šiame straipsnyje atskleisiu kaip mus sekėsi visiems laikams susidraugauti su miegu, panaudojant debesėlio GĖRIO MIEGO KALENDORIŲ.

Diena 1

Jau pusę dienos ją ruošiu pokyčiams. Pasakoju: “Esi labai gera ir savarankiška mergytė, tau tikrai pavyks užmigti pačiai. Už kiekvieną sėkmingą užmigimą, užklijuosime lipduką ant kalendoriaus. Kai surinksi 10 lipdukų gausi ypatingą dovaną – burtų lazdelę. Ją debesėlis Gėris dovanoja tik tiems, kurie jau moka patys užmigti. Tapsi jo pagalbininke. Henrieta susidomi.

Tačiau ateina vakaras...Atsigulam anksti, apie 20 val. Paskaitom pasaką. Viskas lyg ir gerai. Tačiau užgesinu šviesą, paglostau galvelę, ir pasakau, kad einu į vonią praustis. Ir kad ateisiu po 15 min. pažiūrėti, kaip jai sekasi miegoti. Deja... prasideda isterijos ir verksmai. Lipimas iš lovos ir ėjimas paskui mane. Tačiau daviau sau žodį ir jo laikausi. Esu kantri...

Pirmiausia, tai neuždarau jos kambario durų. Palieku praviras, ir stengiuosi iš tolo nuraminti ją žodžiu. Jei lipa iš lovos, ramiai nuvedu atgal. Pasakau tik keletą frazių: “tu šaunuolė, dabar atsigulsi ir miegosi, tu saugi. Mamytė netoli, aš kitame kambaryje. “

Maždaug kas 15 min. nueinu paglostyti galvytės, nuvalyti ašaras ir varvančią nosį. Bet laikausi savo. Vis primenu jai, kad laukia prizas, kad džiaugsis ne tik mamytė ir tėvelis, bet ir visi žaisliukai.  Taip užtrukam apie 1 val., kol pagaliau užmiega.

O mamai džiaugsmo! Net nežino ką veikti ;) Tiek laisvo laiko!

Diena 2

Ryte vaikas labai laimingas, kad pavyko pačiai užmigti. Išdidžiai klijuoja pirmąjį lipduką!

Ateina pietų miegelio laikas. Vėl pasakoju apie lipdukus, apdovanojimą.  Pabučiuoju, apkabinu ir išeinu iš kambario. Durų neuždarau! Vaikas paniurzga, paverkia, bet pakankamai greit užmiega. Bet čia pietų miegas. Tai per daug dar nedžiūgauju.

Vakaras. Viskas vyksta identiškai, kaip pirmą dieną. Gal sakyčiau šiek tiek mažiau verkia (nes jau supranta, kad taip mamos neprisišauks). Šįkart einu jos pažiūrėti kas 20 min. Iš lovos vis išlipa, bet ramiai, be jokių pykčių, nuvedu atgal, paglostau galvytę ir išeinu. Jei pradeda verkti, primenu, kad debesėlis Gėris dovanoja lazdelę tik tiems, kurie moka patys užmigti. Tai veikia. Dukrytė nurimsta. Tačiau neilgam. Bet vis nuraminu ją balsu, kad žinotų, jog aš netoliese ir jaustųsi saugi. Užmiega vėl per valandą.

Diena 3

Klijuojame jau 2 lipdukų eilutę. Labai džiaugiamės abi! Giriu, vis primenu, kokia ji šaunuolė, kad pavyko užmigti pačiai.

Pietų miegoti einam be problemų. Jokio verkimo. Mano širdis dainuoja! ;)

Vakaras. Po visų mūsų ritualų, pabučiuoju, apkamšau ir palieku kambarį. Truputį paverkia, keletą kartų išlipa iš lovos, bet vėl ramiai, be daug kalbų nuvedu atgal. Šį kartą neverkia, bet daugiau niurzga. Praktiškai beveik neinu jos žiūrėti. Užmiega greitai, per 30 min. Oho koks pasiekimas! Dar bijau per anksti švęsti. Bet kaip smagu turėti daugiau laiko sau :D! Tikslas jau netoli...

Diena 4

Pietų miegas praeina puikiai! Jokio protesto, užmiega per 10 min.

Vakarinis užmigimas sunkiau...Verkia, rėkia, kad nenori pati užmigti, kartais kviečia, kad paglostyčiau galvytę. Einu 4 kartus, bet tik tada, kada jau įsiverkia. Kai jau verkia ir nepaleidžia manęs, nukreipiu temą: pvz. Savaitgalį važiuosime pas senelius, labai tavęs pasiilgo! Arba kokį sapną norėtum susapnuoti? Ir tikrai tai suveikia. Truputi pakalbam ir aš išeinu. Kol kas tylu J Gal jau užmigo? Bus 1 val. 10 min.

Diena 5

Mano prognozės pasiteisino, vaikui reikia maždaug 5-7 dienų persilaužti ir įprasti prie kitos tvarkos. Taip susiformuoja nauji įpročiai – mamytė paskaito pasaką, pabučiuoja ir „aš“ turiu nusiraminti ir užmigti pats, be tėvelių pagalbos.

Šį kartą jokio verkimo ar prieštaravimų nebuvo. Užmigo per 15 min. Esu labai laiminga ir tvirtai žinau, kad nieko nėra neįmanomo, tik reikia įdėti daugiau noro ir pastangų! O aš einu užsidėti kaukės ant veido ir atsipalaiduoti ;) Nes dabar jau galiu sau tai leisti ;)!

P.S. Keletas patarimų iš šio eksperimento:

1)      Jeigu nusprendei to imtis, eik iki galo. Jokiu būdu nesileisk sugraudinama ar palaužiama.

Būk stipri!

2)      Mamos psichologinė būsena labai svarbi - turi būti rami ir supratinga. Jokio pykčio, irzulio ar nekantrumo. Vaikas tai jaučia;

3)      Duris geriau palik atviras, kad vaikas girdėtų mamą arba tėtį netoliese (taip pat, kad galėtum balsu nuraminti);

4)      Kas maždaug 10-15 min., jei labai verkia, nueik paguosti, apkabinti, bet ilgai neužtruk. Paaiškink, kad kitaip nebus ir reikia išmokti pačiam užmigti, nes jau atėjo tam laikas;

5)      Jei verkia, dar padeda temos nukreipimas. Reikia paklausti kokio klausimo: Ar rytoj eisime į lauką? Bet reikia pamiegoti, kad ateitų kita diena...

6)      Primink apie laukiamą prizą - kai surinksi visus lipdukus, tada...

7)      Jei lipa iš lovos, tiesiog paimti už rankos ir švelniai, be pykčių, nuvesti atgal.

Kalendorius pagrįstas skatinimo sistema – sėkmingai įveikęs etapą, ryte vaikutis užsiklijuoja spalvingą lipduką. Surinkus visus lipdukus, debesėlis Gėris dovanoja stebuklingą burtų lazdelę, tuomet vaikutis pats tampa Gėrio pagalbininku ir gali dovanoti spalvingus sapnus savo tėveliams ir žaisliukams.... Skaityti daugiau šia tema: Debesėlio Gėrio rekomendacijos naudojant MIEGO KALENDORIŲ.

Miela Mamyte, jei šis straipsnis buvo naudingas, nepagailėkite mums "LIKE", mes labai daug įdėjome pastangų kuriant šiuos produktus. "Gėrio Sapnai" - socialinis verslas, kurio misija padėti mamos spręsti miego problemas, atsakingai ugdyti vaikus, padėti augti stipriai asmenybei, turinčiai puikius įpročius. Mes žinome, kad užaugę vaikai tikrai įvertins tai, kad auklėjome juos atsakingai.

Visos mūsų pajamos skirtos kurti naujiems produktams. Šiuo metu šią veiklą mes vadiname ne pragyvenimo šaltiniu, o hobiu. Hobiu padėti :) Mes atvirai ir nuoširdžiai dalinamės patirtimi, patarimais, todėl jei Jums pavyko pasinaudoti tuo - nebūkite abejinga, parašykite mums! Tik atgalinis ryšys ir žinojimas, kad mūsų pastangos yra vertingos - duoda mums jėgų dirbti toliau vardan sveikų miego įpročių.

Debesėlio Gėrio MIEGO KALENDORIUS ČIA:

Paviešinta 2017-10-17 Naudinga žinoti 0 1769

Palikite komentarąPapildyti komentarą

Archyvas

Vėliausi komentarai

Paieška

Palyginti 0